Finanse Axon Enterprise, Inc. (AXON)
NASDAQ · Industrials · Aerospace & Defense · Pracownicy: 5100 · CEO: Patrick W. Smith
- Cena
- 427,77 $ -2,35%
- Kapitalizacja
- 34,8 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 36 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-06
- Następny raport
- 2026-11-05 Prognoza EPS: 1,89 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 34,8 mld $ EV 36 mld $
- Przychody
- 3,22 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +34% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 6,2% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 172,3× Prognozowany 55,7× (FY2026)
- P/S
- 10,8× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 75,4× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 133 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 200 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 3,71 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-05 Prognoza przychodów: 937 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-05): przychody powyżej o 3,2%, EPS powyżej o 2,2%Przychody 904 mln $ wobec oczekiwanych 876 mln $ (+3,2%); EPS 1,88 $ wobec 1,84 $ (+2,2%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 35,3%Przychody za Q2 '26: 904 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 33,9%.
- Marża operacyjna 2,6% (TTM), zmiana r/r: +2,5 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 4322,4%, przychody: wzrost 34,6%.
- Część nieoperacyjna zysku przed opodatkowaniem: 66,9%Zysk przed opodatkowaniem 254 mln $, zysk operacyjny 83,9 mln $ (TTM). Zyski z udziałów kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe podnoszą zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 4,1% przychodów (rok temu 4,1%)Zainwestowano 133 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+33,8% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 133 mln $ = 66,7% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 130 mln $ = 97,6% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 130 mln $ (rok temu 0 $), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 633 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 0,6%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 82,5 mln, rok wcześniej: 82,1 mln.
- Dług netto: 1,14 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 693 mln $, dług z leasingiem: 1,83 mld $; rok temu gotówka netto: 179 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 904 mln $ | 669 mln $ | +35,3% |
| Marża brutto | 60,4% | 60,4% | 0,0 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 46,8 mln $ | 1,06 mln $ | +4296,4% |
| Marża operacyjna | 5,2% | 0,2% | +5,0 pkt proc. |
| Zysk netto | 29,4 mln $ | 36,1 mln $ | -18,5% |
| Rozwodniony EPS | 0,36 $ | 0,44 $ | -18,2% |
| Przepływy operacyjne | 20,1 mln $ | -91,7 mln $ | +121,9% |
| Capex | 21 mln $ | 23 mln $ | -8,3% |
| Wolne przepływy pieniężne | -972 tys. $ | -115 mln $ | +99,2% |
| R&D | 209 mln $ | 163 mln $ | +28,4% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 144 mln $ | 139 mln $ | +3,4% |
Raport vs konsensus
2026-08-05| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 904 mln $ | 876 mln $ | +3,2% |
| EPS (baza konsensusu) | 1,88 $ | 1,84 $ | +2,2% |
Z raportu z 2026-08-05 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Software And Sensors Segment | 398 mln $ | – | 44,0% | 1,96 mld $ | – | |
| Taser X2 | 261 mln $ | – | 28,9% | 1,41 mld $ | – | |
| Axon Body | 95,4 mln $ | – | 10,5% | 601 mln $ | – | |
| Platform Solutions | 150 mln $ | – | 16,6% | 527 mln $ | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 742 mln $ | +38,1% | 82,1% | 2,63 mld $ | +29,8% | |
| Non-US | 162 mln $ | +23,6% | 17,9% | 592 mln $ | +61,8% |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 266 mln $
- Capex
- -133 mln $
- Skup akcji
- -130 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -1,19 mld $
- Dług netto zaciągnięty
- -283 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 633 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 133 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 97,6%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 172,3× | 165,9× 4 z 5 lat | 80,2× – 355,0× |
| EV / EBITDA | 75,4× | 125,4× 4 z 5 lat | 55,0× – 236,1× |
| EV / przychody | 11,2× | 14,6× | 10,2× – 22,1× |
| Cena / FCF | 260,9× | 219,8× | 65,8× – 608,1× |
| Cena / wartość księgowa | 9,4× | 12,9× | 9,3× – 19,3× |
| Rentowność FCF | 0,4% | 0,8% | 0,2% – 1,5% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 1,1% | 0,8% | -5,6% – 6,0% |
| Zwrot z kapitału własnego | 5,9% | 7,4% | -5,7% – 16,2% |
Analitycy
Cel konsensusu 633,63 $ (+48,1%)
zakres 440,00 $ – 750,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 3,71 mld $ | +33,5% | 7,68 $ | +408,8% | 55,7× | 12 |
| FY2027 | 4,81 mld $ | +29,5% | 10,57 $ | +37,5% | 40,5× | 12 |
| FY2028 | 6,16 mld $ | +28,3% | 13,80 $ | +30,6% | 31,0× | 3 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (301), które Axon Enterprise, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts and Financing Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 769 mln $ | 628 mln $ | +22,4% | 777 mln $ | 548 mln $ | +42,0% |
| Accounts and Financing Receivable, after Allowance for Credit Loss, Noncurrent | 1,6 mln $ | 1,63 mln $ | -2,1% | 6,07 mln $ | 3,46 mln $ | +75,3% |
| Accounts Payable, Current | 270 mln $ | 118 mln $ | +128,6% | 139 mln $ | 72 mln $ | +93,3% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 7,8 mln $2025-12-31 | 5,6 mln $ | +39,3% | 7,8 mln $ | 5,6 mln $ | +39,3% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 4,95 mln $ | 3,48 mln $ | +42,3% | 4,2 mln $ | 3,32 mln $ | +26,4% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Noncurrent | 48 tys. $2025-09-30 | 48 tys. $ | 0,0% | 48 tys. $2024-12-31 | 44 tys. $ | +9,1% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Writeoff | 841 tys. $2025-09-30 | 314 tys. $ | +167,8% | 2,4 mln $2024-12-31 | 754 tys. $ | +218,8% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | 835 tys. $2025-09-30 | 581 tys. $ | +43,7% | 4,03 mln $2024-12-31 | 1,08 mln $ | +272,0% |
| Accrued Bonuses, Current | 32,4 mln $ | 35,7 mln $ | -9,2% | 78,4 mln $ | 59,8 mln $ | +31,2% |
| Accrued Income Taxes | 33 mln $ | 12,7 mln $ | +159,9% | 27,3 mln $ | 27,9 mln $ | -1,9% |
| Accrued Liabilities, Current | 424 mln $ | 266 mln $ | +59,5% | 511 mln $ | 279 mln $ | +82,9% |
| Accrued Professional Fees, Current | 32,6 mln $ | 6,71 mln $ | +385,9% | 7,52 mln $ | 7,85 mln $ | -4,1% |
| Accrued Sales Commission, Current | 85,2 mln $ | 45,2 mln $ | +88,8% | 151 mln $ | 88,2 mln $ | +70,9% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 181 mln $2025-12-31 | 136 mln $ | +33,3% | 181 mln $ | 136 mln $ | +33,3% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -16,4 mln $ | -12,7 mln $ | -29,1% | -11,8 mln $ | -18,2 mln $ | +35,1% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 2,74 mld $ | 1,96 mld $ | +39,2% | 2,48 mld $ | 1,69 mld $ | +46,5% |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Other | -2,33 mln $2026-03-31 | -16 mln $ | +85,5% | -21,4 mln $ | – | – |
| Amortization of Intangible Assets | 13,4 mln $ | 6,7 mln $ | +100,0% | 29,8 mln $ | 17,4 mln $ | +71,3% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 5,43 mln | 5,77 mln | -5,9% | 4,83 mln | 8,79 mln | -45,1% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 144 mln $ | 139 mln $ | +3,4% | 634 mln $ | 383 mln $ | +65,8% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Other, Increase for Cost Recognition | 1,35 mln $2026-03-31 | – | – | 5,3 mln $ | 2,87 mln $ | +84,4% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Recognition and Exercise | -128 mln $ | -188 mln $ | +31,7% | -352 mln $ | -58,2 mln $ | -504,9% |
| Asset Impairment Charges | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Assets | 7,48 mld $ | 6,22 mld $ | +20,4% | 7 mld $ | 4,47 mld $ | +56,4% |
| Assets, Current | 3 mld $ | 3,83 mld $ | -21,5% | 3,71 mld $ | 2,3 mld $ | +61,6% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 2,08 mln $ | 2,91 mln $ | -28,6% | 7,29 mln $ | 5,16 mln $ | +41,4% |
| Capitalized Contract Cost, Net | 333 mln $2025-12-31 | 214 mln $ | +55,4% | 333 mln $ | 214 mln $ | +55,4% |
| Capitalized Contract Cost, Net, Current | 86,6 mln $2025-12-31 | 59 mln $ | +46,7% | 86,6 mln $ | 59 mln $ | +46,7% |
| Capitalized Contract Cost, Net, Noncurrent | 246 mln $2025-12-31 | 155 mln $ | +58,8% | 246 mln $ | 155 mln $ | +58,8% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 598 mln $ | 615 mln $ | -2,9% | 1,2 mld $ | 455 mln $ | +164,1% |
| Cash and Cash Equivalents, Fair Value Disclosure | 262 mln $ | 112 mln $ | +133,3% | 168 mln $ | 94,9 mln $ | +77,3% |
| Cash Surrender Value, Fair Value Disclosure | 9,91 mln $2025-12-31 | 8,4 mln $ | +18,1% | 9,91 mln $ | 8,4 mln $ | +18,1% |
| Cash, Cash Equivalents, and Short-term Investments | 693 mln $ | – | – | 90,4 mln $2014-12-31 | 63,4 mln $ | +42,7% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 610 mln $ | 627 mln $ | -2,8% | 1,21 mld $ | 467 mln $ | +160,0% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 138 mln $ | -477 mln $ | +129,0% | 747 mln $ | -134 mln $ | +657,6% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 200 mln | 200 mln | 0,0% | 200 mln | 200 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 102 mln | 98,7 mln | +2,8% | 100 mln | 96,8 mln | +3,7% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 81,2 mln | 78,5 mln | +3,5% | 80,2 mln | 76,6 mln | +4,7% |
| Common Stock, Value, Issued | 1 tys. $ | 1 tys. $ | 0,0% | 1 tys. $ | 1 tys. $ | 0,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 24,3 mln $ | 41,3 mln $ | -41,3% | 131 mln $ | 370 mln $ | -64,5% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss | 761 mln $2025-12-31 | 488 mln $ | +56,0% | 761 mln $ | 488 mln $ | +56,0% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Current | 751 mln $ | 463 mln $ | +62,1% | 583 mln $ | 368 mln $ | +58,4% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Noncurrent | 296 mln $ | 162 mln $ | +83,1% | 178 mln $ | 120 mln $ | +48,7% |
| Contract with Customer, Asset, Allowance for Credit Loss | 3,33 mln $2025-09-30 | 2,68 mln $ | +24,2% | 2,24 mln $2024-12-31 | 1,52 mln $ | +47,7% |
| Contract with Customer, Liability | 1,07 mld $2025-12-31 | 974 mln $ | +10,4% | 1,07 mld $ | 974 mln $ | +10,4% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 671 mln $ | 603 mln $ | +11,2% | 715 mln $ | 613 mln $ | +16,6% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 386 mln $ | 329 mln $ | +17,2% | 360 mln $ | 361 mln $ | -0,2% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 213 mln $ | 184 mln $ | +15,8% | 682 mln $ | 500 mln $ | +36,6% |
| Cost of Goods and Services Sold | 358 mln $ | 265 mln $ | +35,2% | 1,12 mld $ | 841 mln $ | +33,3% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -34,2 mln $ | 67,9 mln $ | -150,4% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 5,84 mln $ | 3,39 mln $ | +72,5% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -23 mln $ | 89,6 mln $ | -125,7% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 5,4 mln $ | 18,2 mln $ | -70,4% |
| Debt Conversion, Converted Instrument, Amount | – | – | – | 28,4 mln $ | – | – |
| Debt Instrument, Unamortized Discount (Premium) and Debt Issuance Costs, Net | 18,2 mln $ | 24,7 mln $ | -26,5% | 20,4 mln $ | 9,71 mln $ | +109,9% |
| Debt Issuance Costs Incurred During Noncash or Partial Noncash Transaction | 0 $ | -523 tys. $ | +100,0% | 43,5 mln $ | 0 $ | – |
| Debt Securities, Available-for-sale | 1,73 mld $2025-12-31 | 986 mln $ | +75,8% | 1,73 mld $ | 986 mln $ | +75,8% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Gain, before Tax | 6,03 mln $ | 54,1 mln $ | -88,9% | 12,2 mln $ | 108 mln $ | -88,7% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Loss, before Tax | 0 $ | 181 tys. $ | -100,0% | 3 tys. $ | 68 tys. $ | -95,6% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02