PerpEquities

Finanse Advanced Micro-Fabrication Equipment Inc. China (AMEC)

SHH · Technology · Semiconductors · Pracownicy: 2963 · CEO: Zhi Yao Yin

Cena
216,59 CNY +1,36%
Kapitalizacja
207 mld CNY
Wartość przedsiębiorstwa
201 mld CNY
Ostatni raport
Q3 '26 złożony 2026-09-30
Następny raport
2027-04-16 Prognoza EPS: 1,27 CNY
Przychody (TTM)14,6 mld CNY+26,1% rok do rokuOstatnie 4 kwartały; słupki = poszczególne kwartały
Marża operacyjna (TTM)29,2%+12,1 pkt proc. rok do rokuZysk operacyjny: 4,27 mld CNY
Zysk netto (TTM)5,03 mld CNY+163,0% rok do rokuPo opodatkowaniu, wraz z zyskami nieoperacyjnymi
Wolne przepływy pieniężne (TTM)372 mln CNY-79,5% rok do rokuCapex: 1,31 mld CNY
Rozwodniony EPS (TTM)5,83 CNY+91,6% rok do rokuSuma ostatnich 4 kwartałów
Gotówka netto7,12 mld CNY-5,5% rok do rokuGotówka + inwestycje krótkoterminowe - dług

Wycena i kluczowe wskaźniki

Kapitalizacja
207 mld CNY
EV 201 mld CNY
Przychody
14,6 mld CNY
Ostatnie 12 miesięcy
Wzrost przychodów
+38%
Konsensus na FY2026
Marża netto
34,4%
Zysk netto / przychody, TTM
P/E
37,3×
Prognozowany 44,9× (FY2026)
P/S
14,2×
Cena / przychody, TTM
EV / EBITDA
44,6×
TTM
Wolne przepływy pieniężne
372 mln CNY
Ostatnie 12 miesięcy
Zysk netto
5,03 mld CNY
Ostatnie 12 miesięcy
Prognoza przychodów
17,1 mld CNY
Konsensus na FY2026
Zysk
2027-04-16
Prognoza przychodów: 6,13 mld CNY
Dywidenda
0,35 CNY
Na akcję, ostatnie 12 miesięcy

Najważniejsze wnioski

Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.

  • Ostatni raport (2026-10-31): przychody poniżej o 18,5%, EPS poniżej o 9,8%Przychody 3,61 mld CNY wobec oczekiwanych 4,43 mld CNY (-18,5%); EPS 0,87 CNY wobec 0,96 CNY (-9,8%).
  • Wzrost przychodów zwalnia: r/r 17,2%Przychody za Q3 '26: 3,63 mld CNY, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 35,4%.
  • Marża operacyjna 29,2% (TTM), zmiana r/r: +12,1 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 115,1%, przychody: wzrost 26,1%.
  • Część nieoperacyjna zysku przed opodatkowaniem: 18,3%Zysk przed opodatkowaniem 5,23 mld CNY, zysk operacyjny 4,27 mld CNY (TTM). Zyski z udziałów kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe podnoszą zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
  • Capex: 8,9% przychodów (rok temu 6,0%)Zainwestowano 1,31 mld CNY w ostatnich 4 kwartałach (+86,8% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 372 mln CNY = 7,4% zysku netto.
  • Akcjonariuszom zwrócono 10,2 mln CNY = 2,7% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 0 CNY (rok temu 0 CNY), dywidendy: 10,2 mln CNY, wynagrodzenie w akcjach: 0 CNY (TTM).
  • Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 51,6%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 958 mln, rok wcześniej: 632 mln.
  • Gotówka netto: 7,12 mld CNYGotówka + inwestycje krótkoterminowe: 8,53 mld CNY, dług z leasingiem: 1,4 mld CNY; rok temu gotówka netto: 7,54 mld CNY.

Ostatni kwartał: Q3 '26

Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.

Kwartał na tle roku wcześniej

Q3 '26Rok temuZmiana
Przychody3,63 mld CNY3,1 mld CNY+17,2%
Marża brutto41,7%40,5%+1,2 pkt proc.
Zysk operacyjny435 mln CNY510 mln CNY-14,8%
Marża operacyjna12,0%16,4%-4,5 pkt proc.
Zysk netto1,31 mld CNY505 mln CNY+159,0%
Rozwodniony EPS1,37 CNY0,80 CNY+71,3%
Przepływy operacyjne-583 mln CNY1,13 mld CNY-151,7%
Capex181 mln CNY108 mln CNY+67,9%
Wolne przepływy pieniężne-764 mln CNY1,02 mld CNY-175,0%
R&D719 mln CNY1,24 mld CNY-42,0%
Wynagrodzenie w akcjach0 CNY0 CNY–

Raport vs konsensus

2026-10-31
WynikKonsensusvs konsensus
Przychody3,61 mld CNY4,43 mld CNY-18,5%
EPS (baza konsensusu)0,87 CNY0,96 CNY-9,8%

Z raportu z 2026-10-31 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.

EPS vs konsensus

ostatnie 8 raportów

Przychody

Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.

Przychody, zysk operacyjny i wzrost

kwartalnie

Marże i struktura kosztów

Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.

Marże

kwartalnie

Koszty jako % przychodów

kwartalnie

Przepływy pieniężne i alokacja kapitału

Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.

Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne

kwartalnie

Wykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne

lata obrotowe

Ostatnie 4 kwartały

rachunek przepływów pieniężnych
Przepływy operacyjne
1,68 mld CNY
Capex
-1,31 mld CNY
Skup akcji
0 CNY
Dywidendy
-10,2 mln CNY
Przejęcia
44,1 mln CNY
Dług netto zaciągnięty
495 mln CNY
Wynagrodzenie w akcjach
0 CNY
Wolne przepływy pieniężne
372 mln CNY
Zwrócone akcjonariuszom / FCF
2,7%

Liczba akcji i EPS

kwartalnie, rozwodniony

Bilans

Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.

Gotówka, inwestycje i dług

końce kwartałów

Wycena i zwroty

Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.

Wskaźniki i zwroty

TTM vs 5 lat obrotowych
TerazŚrednia 5 latGdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim
P/E (TTM)37,3×43,9×33,9× – 53,8×
EV / EBITDA44,6×31,7×23,9× – 41,6×
EV / przychody13,7×9,0×7,1× – 12,9×
Cena / FCF557,4×104,3× 3 z 5 lat78,9× – 140,0×
Cena / wartość księgowa6,6×3,7×2,6× – 5,0×
Rentowność FCF0,2%-0,4%-3,0% – 1,3%
Zwrot z zainwestowanego kapitału12,1%8,1%7,1% – 9,5%
Zwrot z kapitału własnego18,6%8,5%7,3% – 10,0%

Perspektywy

Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.

Prognozy konsensusu

Rok obrotowyPrzychodyWzrostEPSWzrostP/E przy dzisiejszej cenieAnalitycy (EPS)
FY202617,1 mld CNY+37,7%4,82 CNY+41,9%44,9×9
FY202723,9 mld CNY+40,2%5,52 CNY+14,3%39,3×10
FY202832,1 mld CNY+34,1%7,72 CNY+40,0%28,1×17
FY202932,6 mld CNY+1,5%8,97 CNY+16,2%24,1×12
FY203036,9 mld CNY+13,4%10,66 CNY+18,8%20,3×7

Sprawozdania finansowe

Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.

Źródła

Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki.

Dane na 2026-11-02