Finanse Akamai Technologies, Inc. (AKAM)
NASDAQ · Technology · Software - Infrastructure · Pracownicy: 11 000 · CEO: F. Thomson Leighton
- Cena
- 92,72 $ -6,70%
- Kapitalizacja
- 13,3 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 21,2 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-07
- Następny raport
- 2026-11-05 Prognoza EPS: 1,67 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 13,3 mld $ EV 21,2 mld $
- Przychody
- 4,32 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +7% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 9,5% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 32,6× Prognozowany 13,9× (FY2026)
- P/S
- 3,1× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 16,5× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 630 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 411 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 4,49 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-05 Prognoza przychodów: 1,12 mld $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-06): przychody powyżej o 0,8%, EPS powyżej o 1,3%Przychody 1,1 mld $ wobec oczekiwanych 1,09 mld $ (+0,8%); EPS 1,59 $ wobec 1,57 $ (+1,3%).
- Wzrost przychodów stabilny: r/r 5,4%Przychody za Q2 '26: 1,1 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 6,2%.
- Marża operacyjna 11,8% (TTM), zmiana r/r: -1,0 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -2,4%, przychody: wzrost 5,9%.
- Capex: 18,9% przychodów (rok temu 18,8%)Zainwestowano 817 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+6,5% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 630 mln $ = 153,3% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 1,42 mld $ = 224,8% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 1,42 mld $ (rok temu 1,1 mld $), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 510 mln $ (TTM). Więcej niż wolne przepływy pieniężne: sfinansowane z gotówki lub długu.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 5,8%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 154 mln, rok wcześniej: 145 mln.
- Dług netto: 5,98 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 3,36 mld $, dług z leasingiem: 9,34 mld $; rok temu dług netto: 4,3 mld $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,1 mld $ | 1,04 mld $ | +5,4% |
| Marża brutto | 55,8% | 59,1% | -3,3 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 80,3 mln $ | 151 mln $ | -47,0% |
| Marża operacyjna | 7,3% | 14,5% | -7,2 pkt proc. |
| Zysk netto | 79,4 mln $ | 104 mln $ | -23,4% |
| Rozwodniony EPS | 0,52 $ | 0,71 $ | -26,8% |
| Przepływy operacyjne | 326 mln $ | 459 mln $ | -28,9% |
| Capex | 226 mln $ | 224 mln $ | +0,9% |
| Wolne przepływy pieniężne | 101 mln $ | 235 mln $ | -57,3% |
| R&D | 149 mln $ | 126 mln $ | +18,3% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 146 mln $ | 113 mln $ | +29,7% |
Raport vs konsensus
2026-08-06| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,1 mld $ | 1,09 mld $ | +0,8% |
| EPS (baza konsensusu) | 1,59 $ | 1,57 $ | +1,3% |
Z raportu z 2026-08-06 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Reportable Segment | 1,1 mld $ | +5,4% | 100,0% | 4,32 mld $ | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 550 mln $ | +4,3% | 50,1% | 2,18 mld $ | -16,9% | |
| Non-US | 549 mln $ | +6,5% | 49,9% | 2,15 mld $ | -12,2% |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 1,45 mld $
- Capex
- -817 mln $
- Skup akcji
- -1,42 mld $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -55,9 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- 3,45 mld $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 510 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 630 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 224,8%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 32,6× | 28,9× | 25,6× – 33,0× |
| EV / EBITDA | 16,5× | 15,0× | 12,7× – 17,8× |
| EV / przychody | 4,9× | 5,1× | 4,4× – 6,2× |
| Cena / FCF | 21,2× | 20,7× | 16,4× – 29,2× |
| Cena / wartość księgowa | 2,8× | 3,3× | 2,5× – 4,2× |
| Rentowność FCF | 4,7% | 5,1% | 3,4% – 6,1% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 2,9% | 6,2% | 4,3% – 9,3% |
| Zwrot z kapitału własnego | 8,5% | 11,5% | 9,1% – 14,4% |
Analitycy
Cel konsensusu 161,53 $ (+74,2%)
zakres 100,00 $ – 225,00 $ · rekomendacja Hold
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 4,49 mld $ | +6,7% | 6,67 $ | +117,2% | 13,9× | 16 |
| FY2027 | 5,21 mld $ | +16,0% | 6,74 $ | +1,0% | 13,8× | 16 |
| FY2028 | 6,37 mld $ | +22,4% | 8,54 $ | +26,8% | 10,9× | 8 |
| FY2029 | 8,01 mld $ | +25,7% | 11,42 $ | +33,6% | 8,1× | 5 |
| FY2030 | 8,76 mld $ | +9,3% | 13,40 $ | +17,4% | 6,9× | 5 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (253), które Akamai Technologies, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 273 mln $ | 147 mln $ | +86,5% | 125 mln $ | 130 mln $ | -4,1% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 953 mln $ | 779 mln $ | +22,4% | 794 mln $ | 728 mln $ | +9,1% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 7,8 mln $ | 5,18 mln $ | +50,6% | 7,71 mln $ | 3,52 mln $ | +118,8% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Recovery | 3,51 mln $ | 3,35 mln $ | +4,7% | 11,9 mln $ | 6,9 mln $ | +72,8% |
| Accounts Receivable, before Allowance for Credit Loss, Current | 961 mln $ | 784 mln $ | +22,6% | 801 mln $ | 731 mln $ | +9,6% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | 5,12 mln $ | 3,67 mln $ | +39,5% | 16,1 mln $ | 6,95 mln $ | +131,7% |
| Accrual for Taxes Other than Income Taxes, Current | 34,5 mln $2025-12-31 | 31,4 mln $ | +10,1% | 34,5 mln $ | 31,4 mln $ | +10,1% |
| Accrued Income Taxes, Current | 53,3 mln $2025-12-31 | 76,4 mln $ | -30,3% | 53,3 mln $ | 76,4 mln $ | -30,3% |
| Accrued Liabilities, Current | 278 mln $ | 272 mln $ | +2,1% | 320 mln $ | 371 mln $ | -13,8% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 3,62 mld $2025-12-31 | 3,16 mld $ | +14,6% | 3,62 mld $ | 3,16 mld $ | +14,6% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -117 mln $ | -87,4 mln $ | -33,7% | -94,8 mln $ | -156 mln $ | +39,3% |
| Additional Paid in Capital | 2,29 mld $ | 2,7 mld $ | -15,1% | 2,08 mld $ | 2,62 mld $ | -20,5% |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Warrant Issued | 657 mln $ | 331 mln $ | +98,6% | 331 mln $ | – | – |
| Amortization of Debt Issuance Costs | 3,03 mln $ | 1,65 mln $ | +84,3% | 7,05 mln $ | 6,52 mln $ | +8,2% |
| Amortization of Intangible Assets | 25,1 mln $ | 27,7 mln $ | -9,5% | 111 mln $ | 92,1 mln $ | +20,6% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 58,5 mln | 54,5 mln | +7,3% | 45,9 mln | 35,5 mln | +29,3% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 178 mln $ | 132 mln $ | +35,2% | 545 mln $ | 507 mln $ | +7,6% |
| Assets | 15,1 mld $ | 10,5 mld $ | +43,1% | 11,5 mld $ | 10,4 mld $ | +10,7% |
| Assets, Current | 4,65 mld $ | 2,03 mld $ | +128,6% | 2,29 mld $ | 2,58 mld $ | -11,3% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 4,24 mld $ | 1,1 mld $ | +284,5% | 1,5 mld $ | 1,56 mld $ | -4,1% |
| Business Combination, Acquisition Related Costs | – | – | – | 3,2 mln $ | 7,5 mln $ | -57,3% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 119 mln $ | -9,59 mln $ | +1343,1% | 55,5 mln $ | 55,5 mln $ | -0,1% |
| Capitalized Computer Software, Impairments | – | – | – | 9,4 mln $ | 32,8 mln $ | -71,3% |
| Capitalized Contract Cost, Amortization | 22,4 mln $ | 15,4 mln $ | +45,8% | 64,9 mln $ | 66,4 mln $ | -2,2% |
| Capitalized Contract Cost, Net, Current | 70 mln $2025-12-31 | 72,4 mln $ | -3,3% | 70 mln $ | 72,4 mln $ | -3,3% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 1,48 mld $ | 850 mln $ | +74,1% | 930 mln $ | 518 mln $ | +79,7% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 1,48 mld $ | 851 mln $ | +74,0% | 931 mln $ | 519 mln $ | +79,4% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 855 mln $ | -249 mln $ | +443,5% | 412 mln $ | 28,6 mln $ | +1340,6% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 700 mln | 700 mln | 0,0% | 700 mln | 700 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 153 mln | 159 mln | -3,3% | 150 mln | 156 mln | -3,8% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 144 mln | 143 mln | +0,3% | 145 mln | 150 mln | -3,5% |
| Common Stock, Value, Issued | 1,53 mln $ | 1,59 mln $ | -3,3% | 1,5 mln $ | 1,56 mln $ | -3,8% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 79,1 mln $ | 152 mln $ | -47,8% | 513 mln $ | 444 mln $ | +15,5% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 200 mln $ | 180 mln $ | +11,4% | 151 mln $ | 149 mln $ | +1,3% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 21,3 mln $ | 25,3 mln $ | -15,7% | 17,1 mln $ | 26,3 mln $ | -35,1% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 37,2 mln $ | 43,4 mln $ | -14,3% | 147 mln $ | 109 mln $ | +34,9% |
| Convertible Notes Payable, Current | 1,71 mld $ | 0 $ | – | 0 $ | 1,15 mld $ | -100,0% |
| Convertible Notes Payable, Noncurrent | 5,86 mld $ | 4,1 mld $ | +42,8% | 4,11 mld $ | 2,4 mld $ | +71,3% |
| Convertible Preferred Stock, Shares Reserved for Future Issuance | 700 tys. | 700 tys. | 0,0% | 700 tys. | 700 tys. | 0,0% |
| Cost of Revenue | 486 mln $ | 427 mln $ | +13,9% | 1,73 mld $ | 1,62 mld $ | +6,6% |
| Costs and Expenses | 1,02 mld $ | 892 mln $ | +14,3% | 3,64 mld $ | 3,46 mld $ | +5,3% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 13,6 mln $ | 23,9 mln $ | -42,9% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 114 mln $ | 121 mln $ | -6,4% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -3,64 mln $ | 7 mln $ | -152,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale | 3,1 mld $ | 670 mln $ | +362,3% | 955 mln $ | 1,32 mld $ | -27,7% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Gain, before Tax | 275 tys. $ | 1,78 mln $ | -84,6% | 3,92 mln $ | 1,94 mln $ | +102,5% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Loss, before Tax | 7,72 mln $ | 70 tys. $ | +10 928,6% | 127 tys. $ | 343 tys. $ | -63,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Amortized Cost | 3,11 mld $ | 669 mln $ | +364,6% | 951 mln $ | 1,32 mld $ | -27,9% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, 12 Months or Longer, Number of Positions | 0 security | – | – | 0 security | – | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Current | 1,87 mld $ | 104 mln $ | +1700,0% | 248 mln $ | 1,07 mld $ | -76,8% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, after Year One Through Five | 1,23 mld $ | 567 mln $ | +117,4% | 707 mln $ | 251 mln $ | +181,4% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Year One | 1,87 mld $ | 104 mln $ | +1700,0% | 248 mln $ | 1,07 mld $ | -76,8% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Noncurrent | 1,23 mld $ | 567 mln $ | +117,4% | 707 mln $ | 251 mln $ | +181,4% |
| Deferred Compensation Arrangement with Individual, Compensation Expense | – | – | – | 29 mln $ | 26,6 mln $ | +9,0% |
| Deferred Compensation Arrangement with Individual, Shares Issued | – | – | – | 23,1 tys. | – | – |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 9,79 mln $ | -43,7 mln $ | +122,4% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 7,81 mln $ | -9,26 mln $ | +184,4% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 852 mln $ | 597 mln $ | +42,8% | 623 mln $ | 483 mln $ | +28,9% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | -2,73 mln $ | 12,7 mln $ | -121,5% | 26,7 mln $ | -70,3 mln $ | +137,9% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02