Finanse Axe Compute Inc. (AGPU)
NASDAQ · Technology · Software - Infrastructure · Pracownicy: 14 · CEO: Christopher Miglino
- Cena
- 8,00 $ -8,78%
- Kapitalizacja
- 91,1 mln $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 70,8 mln $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-14
- Następny raport
- 2026-11-12
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 91,1 mln $ EV 70,8 mln $
- Przychody
- 3,26 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- – Następny rok obrotowy
- Marża netto
- -7769,8% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -0,1×
- P/S
- 27,9× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -0,3× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -5,15 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -253 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- – Następny rok obrotowy
- Zysk
- 2026-11-12
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 119 772,9%Przychody za Q2 '26: 3,21 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: -90,4%.
- Marża operacyjna -953,6% (TTM), zmiana r/r: -76,8 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -231,5%, przychody: wzrost 204,8%.
- Capex: 524,8% przychodów (rok temu 0,0%)Zainwestowano 17,1 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+856 055 050,0% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -5,15 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 116,1%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 19,7 mln, rok wcześniej: 9,11 mln.
- Gotówka netto: 20,2 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 21,9 mln $, dług z leasingiem: 1,66 mln $; rok temu dług netto: 1,61 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 3,21 mln $ | 2,68 tys. $ | +119 772,9% |
| Marża brutto | 6,3% | -579,4% | +585,7 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -4,2 mln $ | -2,66 mln $ | -58,0% |
| Marża operacyjna | -130,7% | -99 174,8% | +99 044,1 pkt proc. |
| Zysk netto | -17,2 mln $ | -2,07 mln $ | -731,0% |
| Rozwodniony EPS | -0,87 $ | -0,23 $ | -278,3% |
| Przepływy operacyjne | 21,1 mln $ | -3,32 mln $ | +735,3% |
| Capex | 17,1 mln $ | -2 $ | +855 005 400,0% |
| Wolne przepływy pieniężne | 4,02 mln $ | -3,32 mln $ | +220,8% |
| R&D | 492 tys. $ | 500 tys. $ | -1,5% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 572 tys. $ | 0 $ | – |
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q4 '24 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Pittsburgh | 8,79 tys. $ | -82,8% | 100,0% | 84,8 tys. $ | -82,8% |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q4 '24 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Domestic | 174 tys. $ | -32,9% | 100,0% | 1,25 mln $ | – |
Zyski segmentów
Zysk operacyjny według segmentów sprawozdawczych, odczytany z noty o segmentach w każdym 10-Q / 10-K (podziału zysku brakuje w większości źródeł danych).
Segmenty w Q2 '26
| Segment | Przychody | r/r | Zysk operacyjny | r/r | Marża | Marża rok temu | Zysk operacyjny TTM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Compute Services And Treasury Management Segment | – | – | -14 mln $ | – | – | – | – |
| Drug Discovery Services Segment | – | – | -923 tys. $ | – | – | – | – |
| Corporate (unallocated) | – | – | -2,39 mln $ | – | – | – | – |
Zysk operacyjny według segmentów
kwartalnieMarża operacyjna segmentów
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 12 mln $
- Capex
- -17,1 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 150 tys. $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 683 tys. $
- Wolne przepływy pieniężne
- -5,15 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -0,1× | – | – |
| EV / EBITDA | -0,3× | – | – |
| EV / przychody | 21,7× | 364,5× | 42,2× – 921,9× |
| Cena / FCF | -17,7× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | 4,6× | 15,4× 4 z 5 lat | 2,6× – 24,0× |
| Rentowność FCF | -5,6% | -12,8% | -34,1% – -1,7% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -49,5% | -178,8% | -560,5% – -48,0% |
| Zwrot z kapitału własnego | -2273,3% | 1039,5% | -488,5% – 6022,0% |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (182), które Axe Compute Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 94,7 mln $ | – | – | – | – | – | |
| 11,1 mln $ | – | – | – | – | – | |
| 2 655 414 499,00 | – | – | – | – | – | |
| Accounts Payable, Current | 2,49 mln $ | 1,35 mln $ | +85,2% | 1,84 mln $ | 1,04 mln $ | +76,2% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 3,32 mln $ | 23 tys. $ | +14 368,0% | 32,1 tys. $ | 34,2 tys. $ | -6,0% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 0 $2026-03-31 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Accrued Liabilities, Current | 1,43 mln $ | 1,14 mln $ | +25,1% | 1,52 mln $ | 1,24 mln $ | +23,0% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 1,86 mln $ | 1,74 mln $ | +6,5% | 1,81 mln $ | 1,82 mln $ | -0,9% |
| Additional Paid in Capital | 472 mln $ | 183 mln $ | +157,9% | 461 mln $ | 180 mln $ | +155,9% |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Warrant Issued | – | – | – | 15,4 mln $ | – | – |
| Amortization of Intangible Assets | 1,14 tys. $2025-09-30 | 1,25 tys. $ | -8,2% | 26,5 tys. $2024-12-31 | 26,5 tys. $ | +0,1% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 572 tys. $ | – | – | 1,03 mln $ | 1,14 tys. $ | +90 233,8% |
| Assets | 100 mln $ | 3,44 mln $ | +2821,8% | 52,9 mln $ | 4,97 mln $ | +963,6% |
| Assets, Current | 56,1 mln $ | 1,22 mln $ | +4482,8% | 42,8 mln $ | 2,23 mln $ | +1821,5% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 21,9 mln $ | 506 tys. $ | +4228,5% | 10,8 mln $ | 612 tys. $ | +1663,7% |
| Cash Provided by (Used in) Financing Activities, Discontinued Operations | 0 $ | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Cash Provided by (Used in) Investing Activities, Discontinued Operations | 0 $ | 0 $ | – | 625 tys. $ | 32 tys. $ | +1853,1% |
| Cash Provided by (Used in) Operating Activities, Discontinued Operations | 0 $ | -29,1 tys. $ | +100,0% | -82,5 tys. $ | -1,85 mln $ | +95,5% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 21,9 mln $ | 506 tys. $ | +4228,5% | 10,8 mln $ | 612 tys. $ | +1663,7% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Disposal Group, Including Discontinued Operations | 0 $ | 0 $ | – | 0 $ | 123 tys. $ | -100,0% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 15 mln $ | -2,6 mln $ | +676,9% | 10,1 mln $ | -7,99 mln $ | +225,8% |
| Class of Warrant or Right, Outstanding | 1,62 mln2025-12-31 | 2,75 mln | -41,0% | 1,62 mln | 2,75 mln | -41,0% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 200 mln | 200 mln | 0,0% | 200 mln | 200 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 11,4 mln | – | – | 4,08 mln | 444 tys. | +818,7% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 11,4 mln | 9,6 mln | +18,6% | 4,08 mln | 444 tys. | +818,7% |
| Common Stock, Value, Issued | 114 tys. $ | 96 tys. $ | +18,6% | 40,8 tys. $ | 4,45 tys. $ | +818,6% |
| Contract with Customer, Liability | 60,8 mln $ | 149 tys. $ | +40 654,2% | 144 tys. $ | 224 tys. $ | -35,7% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 33,6 mln $ | 149 tys. $ | +22 469,7% | 144 tys. $ | 224 tys. $ | -35,7% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 27,1 mln $ | – | – | – | – | – |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | -3,21 mln $ | -148 tys. $ | -2077,9% | 80 tys. $ | 74,8 tys. $ | +7,0% |
| Cost of Goods and Services Sold | 7,42 mln $ | 2,66 mln $ | +178,6% | 78,3 tys. $2024-12-31 | 609 tys. $ | -87,1% |
| Cost of Revenue | 3,01 mln $ | 18,2 tys. $ | +16 437,7% | 72,6 tys. $ | 78,3 tys. $ | -7,2% |
| Costs and Expenses | 7,42 mln $ | 2,66 mln $ | +178,6% | 28,6 mln $ | 10,4 mln $ | +174,8% |
| CryptoAssetFairValueCurrent | 11,3 mln $ | – | – | 24,4 mln $ | 0 $ | – |
| CryptoAssetFairValueNoncurrent | 2,75 mln $ | – | – | 8,26 mln $ | 0 $ | – |
| CryptoAssetRealizedAndUnrealizedGainLossOperating | -13,1 mln $ | 0 $ | – | -152 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Charitable Contribution Carryforwards | 1,72 tys. $2025-12-31 | 1,74 tys. $ | -1,4% | 1,72 tys. $ | 1,74 tys. $ | -1,4% |
| Deferred Tax Assets, Deferred Income | 35,8 tys. $2025-12-31 | 80 tys. $ | -55,2% | 35,8 tys. $ | 80 tys. $ | -55,2% |
| Deferred Tax Assets, Goodwill and Intangible Assets | 591 tys. $2025-12-31 | 697 tys. $ | -15,2% | 591 tys. $ | 697 tys. $ | -15,2% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 69 mln $2025-12-31 | 27,6 mln $ | +149,9% | 69 mln $ | 27,6 mln $ | +149,9% |
| Deferred Tax Assets, Net | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits | 99,7 tys. $2025-12-31 | 42,9 tys. $ | +132,4% | 99,7 tys. $ | 42,9 tys. $ | +132,4% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 571 tys. $2025-12-31 | 543 tys. $ | +5,2% | 571 tys. $ | 543 tys. $ | +5,2% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals | 172 tys. $2025-12-31 | 192 tys. $ | -10,2% | 172 tys. $ | 192 tys. $ | -10,2% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 68,6 mln $2025-12-31 | 27,1 mln $ | +153,4% | 68,6 mln $ | 27,1 mln $ | +153,4% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 415 tys. $2025-12-31 | 545 tys. $ | -23,8% | 415 tys. $ | 545 tys. $ | -23,8% |
| Deferred Tax Liabilities, Leasing Arrangements | 370 tys. $2025-12-31 | 513 tys. $ | -27,9% | 370 tys. $ | 513 tys. $ | -27,9% |
| Deferred Tax Liabilities, Property, Plant and Equipment | 45,5 tys. $2025-12-31 | 31,9 tys. $ | +42,9% | 45,5 tys. $ | 31,9 tys. $ | +42,9% |
| Defined Contribution Plan, Employer Discretionary Contribution Amount | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Defined Contribution Plan, Employer Matching Contribution, Percent of Match | – | – | – | 100,0% | 100,0% | 0,0% |
| Defined Contribution Plan, Maximum Annual Contributions Per Employee, Percent | – | – | – | 4,0% | 4,0% | 0,0% |
| Depreciation | 27,3 tys. $2026-03-31 | 31,5 tys. $ | -13,3% | 124 tys. $ | 127 tys. $ | -2,3% |
| Depreciation, Depletion and Amortization | 26,2 tys. $ | 32,6 tys. $ | -19,6% | 129 tys. $ | 132 tys. $ | -2,5% |
| Depreciation, Depletion and Amortization, Nonproduction | 26,2 tys. $ | – | – | 129 tys. $ | 132 tys. $ | -2,5% |
| Derivative Liability, Current | 74,4 mln $2025-09-30 | 1 $ | +7 436 599 900,0% | 0 $2024-12-31 | 1,38 tys. $ | -100,0% |
| Discontinued Operation, Income (Loss) from Discontinued Operation, Net of Tax, Per Basic Share | 0,00 $ | -0,01 $ | +100,0% | -0,01 $ | -6,71 $ | +99,9% |
| Disposal Group, Including Discontinued Operation, Assets, Current | 0 $2025-12-31 | 1,26 mln $ | -100,0% | 0 $ | 1,26 mln $ | -100,0% |
| Disposal Group, Including Discontinued Operation, Assets, Noncurrent | 0 $2025-12-31 | 202 tys. $ | -100,0% | 0 $ | 202 tys. $ | -100,0% |
| Disposal Group, Including Discontinued Operation, Liabilities, Current | 0 $2025-12-31 | 533 tys. $ | -100,0% | 0 $ | 533 tys. $ | -100,0% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02