Finanse Affirm Holdings, Inc. (AFRM)
NASDAQ · Financial Services · Financial - Credit Services · Pracownicy: 2358 · CEO: Max Rafailovych Levchin
- Cena
- 73,47 $ -1,83%
- Kapitalizacja
- 21,9 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 29,3 mld $
- Ostatni raport
- Q4 '26 złożony 2026-08-27
- Następny raport
- 2026-11-05
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 21,9 mld $ EV 29,3 mld $
- Przychody
- 4,18 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +39% Konsensus na FY2027
- Marża netto
- 46,1% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 12,9× Prognozowany 36,8× (FY2027)
- P/S
- 5,2× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 23,5× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 993 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 1,93 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 5,5 mld $ Konsensus na FY2027
- Zysk
- 2026-11-05
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 24,3%Przychody za Q4 '26: 1,09 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 32,2%.
- Marża operacyjna 15,5% (TTM), zmiana r/r: +18,2 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 843,4%, przychody: wzrost 29,8%.
- Straty nieoperacyjne pochłaniają 31,7% zysku przed opodatkowaniemZysk przed opodatkowaniem 493 mln $, zysk operacyjny 649 mln $ (TTM). Straty na udziałach kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe obniżają zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 5,7% przychodów (rok temu 6,0%)Zainwestowano 238 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+24,0% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 993 mln $ = 51,5% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 112 mln $ = 11,3% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 112 mln $ (rok temu 0 $), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 164 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 2,1%Akcji rozwodnionych w Q4 '26: 350 mln, rok wcześniej: 343 mln.
- Dług netto: 6,74 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 3,08 mld $, dług z leasingiem: 9,82 mld $; rok temu dług netto: 5,63 mld $.
Ostatni kwartał: Q4 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q4 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,09 mld $ | 876 mln $ | +24,3% |
| Marża brutto | 69,4% | 67,7% | +1,7 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 265 mln $ | 58,1 mln $ | +356,9% |
| Marża operacyjna | 24,3% | 6,6% | +17,7 pkt proc. |
| Zysk netto | 1,62 mld $ | 69,2 mln $ | +2234,7% |
| Rozwodniony EPS | 4,62 $ | 0,20 $ | +2210,0% |
| Przepływy operacyjne | 296 mln $ | 74,6 mln $ | +297,1% |
| Capex | 66,9 mln $ | 51,1 mln $ | +30,8% |
| Wolne przepływy pieniężne | 229 mln $ | 23,5 mln $ | +875,9% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 0 $ | 65,5 mln $ | -100,0% |
Przychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q4 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Interest income | – | – | – | – | – | |
| Merchant network revenue | – | – | – | – | – | |
| Merchant Network | 302 mln $ | +26,3% | 78,0% | – | – | |
| Gain on sales of loans | – | – | – | – | – | |
| Virtual Card Network | 85,2 mln $ | +26,9% | 22,0% | – | – | |
| Card network revenue | – | – | – | – | – | |
| Servicing income | – | – | – | – | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q4 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 390 mln $ | +11,4% | 97,7% | 1,44 mld $ | +31,5% | |
| CANADA | 9,12 mln $ | -13,3% | 2,3% | 44,7 mln $ | +40,9% | |
| Other Geographical | 48 tys. $ | – | 0,0% | 178 tys. $ | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 1,23 mld $
- Capex
- -238 mln $
- Skup akcji
- -112 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 2,15 mld $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 164 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 993 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 11,3%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 12,9× | 223,1× 2 z 5 lat | 14,2× – 432,1× |
| EV / EBITDA | 23,5× | 34,1× 2 z 5 lat | 27,8× – 40,5× |
| EV / przychody | 7,0× | 7,2× | 5,7× – 8,9× |
| Cena / FCF | 22,1× | 32,1× 3 z 5 lat | 27,5× – 37,1× |
| Cena / wartość księgowa | 4,5× | 3,9× | 1,8× – 7,3× |
| Rentowność FCF | 4,5% | 0,3% | -5,4% – 3,6% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 11,6% | -3,8% | -14,8% – 15,6% |
| Zwrot z kapitału własnego | 47,9% | -9,6% | -38,9% – 35,2% |
Analitycy
Cel konsensusu 95,50 $ (+30,0%)
zakres 75,00 $ – 115,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2027 | 5,5 mld $ | +39,2% | 2,00 $ | -63,9% | 36,8× | 16 |
| FY2028 | 6,86 mld $ | +24,7% | 2,91 $ | +45,6% | 25,3× | 14 |
| FY2029 | 8,5 mld $ | +24,1% | 3,93 $ | +35,4% | 18,7× | 15 |
| FY2030 | 11,4 mld $ | +33,5% | 5,56 $ | +41,4% | 13,2× | 6 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (315), które Affirm Holdings, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| – | – | – | 910 tys. $ | – | – | |
| – | – | – | 2,38 mln $ | – | – | |
| – | – | – | 3,33 mln $ | – | – | |
| Accounts Payable | 84,6 mln $ | 82,8 mln $ | +2,2% | 84,6 mln $ | 82,8 mln $ | +2,2% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss | 284 mln $ | 426 mln $ | -33,3% | 284 mln $ | 426 mln $ | -33,3% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 22,7 mln $ | 18,8 mln $ | +20,7% | 22,7 mln $ | 18,8 mln $ | +20,7% |
| Accrued Liabilities | 119 mln $ | 72,8 mln $ | +63,1% | 119 mln $ | 72,8 mln $ | +63,1% |
| Accrued Liabilities and Other Liabilities | 199 mln $ | 157 mln $ | +26,8% | 199 mln $ | 157 mln $ | +26,8% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 717 mln $ | 455 mln $ | +57,4% | 717 mln $ | 455 mln $ | +57,4% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -36,4 mln $ | -15,1 mln $ | -141,3% | -36,4 mln $ | -15,1 mln $ | -141,3% |
| Additional Paid in Capital | 6,65 mld $ | 6,14 mld $ | +8,2% | 6,65 mld $ | 6,14 mld $ | +8,2% |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Warrant Issued | 40,5 mln $2026-03-31 | 36,1 mln $ | +12,3% | 192 mln $ | 272 mln $ | -29,2% |
| Advertising Expense | – | – | – | 40,8 mln $ | 30,8 mln $ | +32,5% |
| Amortization of Debt Issuance Costs | 7,43 mln $ | 7,09 mln $ | +4,8% | 28,2 mln $ | 30,4 mln $ | -7,1% |
| Amortization of Intangible Assets | 200 tys. $ | 0 $ | – | 200 tys. $ | 1,3 mln $ | -84,6% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | -3,65 mln | -32,4 mln | +88,7% | 9,79 mln | 9,03 mln | +8,5% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 115 mln $2026-03-31 | 120 mln $ | -3,7% | 485 mln $ | 500 mln $ | -3,1% |
| Assets | 15,8 mld $ | 11,2 mld $ | +41,6% | 15,8 mld $ | 11,2 mld $ | +41,6% |
| Assets Sold under Agreements to Repurchase, Carrying Amount | 10 mld $ | 7,8 mld $ | +28,2% | 10 mld $ | 7,8 mld $ | +28,2% |
| Assets Sold under Agreements to Repurchase, Repurchase Liability | 6,3 mln $ | 8,7 mln $ | -27,6% | 6,3 mln $ | 8,7 mln $ | -27,6% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 1,28 mld $ | 1,01 mld $ | +26,5% | 1,28 mld $ | 1,01 mld $ | +26,5% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 1,63 mld $ | 1,35 mld $ | +20,3% | 1,63 mld $ | 1,35 mld $ | +20,3% |
| Cash Flow Hedge Gain (Loss) to be Reclassified within Twelve Months | 800 tys. $ | – | – | 1,5 mln $ | -300 tys. $ | +600,0% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 2,43 mld $ | 1,76 mld $ | +38,5% | 2,43 mld $ | 1,76 mld $ | +38,5% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -41,3 mln $ | 20,5 mln $ | -301,6% | 677 mln $ | 461 mln $ | +46,8% |
| Class of Warrant or Right, Exercise Price of Warrants or Rights | 68,75 $ | 81,08 $ | -15,2% | 68,75 $ | 81,08 $ | -15,2% |
| Class of Warrant or Right, Outstanding | 18,5 mln | 18,5 mln | 0,0% | 18,5 mln | 18,5 mln | 0,0% |
| Common Stock, Capital Shares Reserved for Future Issuance | 89 mln | 93 mln | -4,3% | 89 mln | 93 mln | -4,3% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 1,6 mld $ | 98,7 mln $ | +1525,3% | 1,91 mld $ | 58,7 mln $ | +3152,3% |
| Continuing Involvement with Transferred Financial Assets, Principal Amount Outstanding | 10 mld $ | 7,8 mld $ | +28,2% | 10 mld $ | 7,8 mld $ | +28,2% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Current | 88 mln $ | 76,9 mln $ | +14,4% | 88 mln $ | 76,9 mln $ | +14,4% |
| Contractually Specified Servicing Fee, Late Fee, and Ancillary Fee Earned in Exchange for Servicing Financial Asset | 46,1 mln $ | 33,9 mln $ | +36,0% | 173 mln $ | 121 mln $ | +43,5% |
| Convertible Debt | 1,13 mld $ | 1,15 mld $ | -2,0% | 1,13 mld $ | 1,15 mld $ | -2,0% |
| Costs and Expenses | 1,02 mld $ | 818 mln $ | +24,5% | 3,84 mld $ | 3,31 mld $ | +16,1% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 241 tys. $ | 1,57 mln $ | -84,6% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 4,64 mln $ | 425 tys. $ | +992,5% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 18,2 mln $ | 2,17 mln $ | +738,0% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 13,3 mln $ | 176 tys. $ | +7437,5% |
| Debt Issuance Costs, Net | 56,3 mln $ | 49,6 mln $ | +13,6% | 56,3 mln $ | 49,6 mln $ | +13,6% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Gain, before Tax | 1,85 mln $ | 1,47 mln $ | +26,2% | 1,85 mln $ | 1,47 mln $ | +26,2% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Loss, before Tax | 1,76 mln $ | 217 tys. $ | +712,0% | 1,76 mln $ | 217 tys. $ | +712,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, 12 Months or Longer | 0 $ | 17 mln $ | -100,0% | 0 $ | 17 mln $ | -100,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, 12 Months or Longer, Accumulated Loss | 0 $ | 14 tys. $ | -100,0% | 0 $ | 14 tys. $ | -100,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, Less than 12 Months | 688 mln $ | 338 mln $ | +103,7% | 688 mln $ | 338 mln $ | +103,7% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, Less than 12 Months, Accumulated Loss | 1,68 mln $ | 161 tys. $ | +945,3% | 1,68 mln $ | 161 tys. $ | +945,3% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Rolling after One Through Five Years, Amortized Cost | 325 mln $ | 219 mln $ | +48,2% | 325 mln $ | 219 mln $ | +48,2% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Rolling after One Through Five Years, Fair Value | 325 mln $ | 219 mln $ | +48,4% | 325 mln $ | 219 mln $ | +48,4% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Rolling within One Year, Amortized Cost | 680 mln $ | 673 mln $ | +1,0% | 680 mln $ | 673 mln $ | +1,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Rolling within One Year, Fair Value | 680 mln $ | 674 mln $ | +0,9% | 680 mln $ | 674 mln $ | +0,9% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Realized Gain (Loss) | 0 $2026-03-31 | – | – | – | – | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Unrealized Loss Position | 688 mln $ | 355 mln $ | +93,9% | 688 mln $ | 355 mln $ | +93,9% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Unrealized Loss Position, Accumulated Loss | 1,68 mln $ | 175 tys. $ | +861,7% | 1,68 mln $ | 175 tys. $ | +861,7% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Unrealized Loss Position, Number of Positions | 181 security | 67 security | +170,1% | 181 security | 67 security | +170,1% |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleAmortizedCostAllowanceForCreditLossExcludingAccruedInterest | 218 tys. $ | 941 tys. $ | -76,8% | 218 tys. $ | 941 tys. $ | -76,8% |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleAmortizedCostExcludingAccruedInterestBeforeAllowanceForCreditLoss | 1 mld $ | 892 mln $ | +12,6% | 1 mld $ | 892 mln $ | +12,6% |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleExcludingAccruedInterest | 1 mld $ | 892 mln $ | +12,6% | 1 mld $ | 892 mln $ | +12,6% |
| Decrease in Unrecognized Tax Benefits is Reasonably Possible | – | – | – | 0 $2025-06-30 | 0 $ | – |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -1,02 mld $ | 139 tys. $ | -732 861,2% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 4,78 mln $ | 7,19 mln $ | -33,5% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 1,47 mld $ | 13,9 mln $ | +10 432,2% | 1,47 mld $ | 13,9 mln $ | +10 432,2% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-K 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-Q 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-K 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-Q 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-K 2024-06-30
Dane na 2026-11-02